Çalışma Koltukları
/
/
Çalışma Koltukları

Çalışma Koltukları

Personel koltukları; ufak, orta ölçekli ve büyük şirketlerin açılmış bürolarında, ajanslarda, öğrenci tabi olarak dükkânlarda kasa başında, çocuk odalarında çalışma masasının önünde sarfedilen elverişli koltuk ve sandalyelerdir. Kişinin çoğunlukla elverişli olup kullanıcıların boyunca göre ani olarak ayarlanabilen mamüller çoğunlukla siyah, gri, al ve mavi tonlarındadır.Koltukların ebatları kullanılacak büronun ve masanın büyüklüğüne göre seçilir.

 Personel Koltuğu Çeşitleri Nelerdir?

Personel koltukları; çok değişik seçeneklerle kullananlara takdim edilir. Koltukların bazıları sandalye bazıları koltuk bazılarıysa tabureye benzeri. Deri, file, kumaş, yapay deri ve plastik oturma ve sırt bölümüne sahip olan çalışan koltuklarının bacak bölümleri metal, plastik yahut birtakım vakitler tahta olarak tasarım edilmiş olanları mevcuttur. Bazı modellerin ayakları tekerlekli, bazılarınınki şayet sabittir. Siyah, lacivert, ak, al, yeşil, bordo, krem, gri gibi renklerin beraberinde turuncu, pembe, açılmış mavi, çok renkli gibi seçenekleri dahi kullanıcı zevkine takdim edilir.

Çoğu koltuğun hem boy hem sırt uzaklığı kullanıcı yönünden manuel olarak ayarlanabilecek şekilde tasarlanır. Koltukların geniş ve dar olanları mevcuttur. Boyun desteklenmiş olanları kişilere çalışma rahatlığı sunar. Toplantı odaları bile bile geliştirilmiş modeller azıcık daha düşük yer işgal eden seçeneklerden meydana gelir.

Bekleme koltuğu, yönetmen koltuğu, sekreter koltuğu, bar taburesi gibi çok kapsamlı seçenekler kullanıcı tercihine takdim edilir. Sıra dışı tasarımlara sahip çalışan koltukları çoğunlukla reklam ajansları, beyazperde sektörü, görselliğin ön planda tutulduğu iş yerlerinde tüketilir.

Personel Çalışma Koltukları Nasıl Seçilmelidir?

Personel çalışma koltukları iş yerinin etkinlik alanına ve koltukların kullanılacağı alanın ebatı ve umumi dekorasyonuna bakılarak tercih edilmelidir. Koltukların kire sağlam, nitelikli sünger yapısına sahip üretilmesi çalışanların verimi ve sağlıkları yönünden ehemmiyet arz eder. Çalışma koltuklarını kullanacak çalışanların iş yerindeki konumları dahi koltuk seçimini büyüleyici faktörler arasındadır. Aynı ve benzeri pozisyondaki çalışanların tıpkı tip koltuklara sahip olmaları iş yerinin huzuru ve sistemi yönünden ehemmiyet taşır. Estetik dekorasyonun hâkim olduğu iş yerlerinde değişik tip çalışma koltuklarının yer alması görünüş yönünden şık durabilir.

Daha standart yapıya sahip iş yerlerinde çalışan çalışma koltuklarının tıpkı model ve renklerde tercih edilmesi büroya daha önemli bir hava katar.

Personel Koltuk Tamiri Nasıl Yapılır?

Personel koltuklarının fazlası demonte olarak gönderilir ve kullanıcı yönünden kurulumu sağlanır. Korunaklı biçimde gönderilen ürünlerin beraberinde kurulum sırasında lüzumlu olan malzemeler ve kurulumun anlatıldığı kullanım kılavuzu gönderilir. Garanti zamanı içerisinde bozulan koltukların tamiri satıcı yönünden gerçekleştirilir. Ancak güvence süresinin bitiminden itibaren arızalanan koltuklar kullanıcılar yönünden onarım edilebilir. Koltuk tamiri iki anne aşamadan meydana gelir. Bunlardan biri kumaş ve deri öteki parça değişimidir.

File Personel Koltukları Kullanışlı Mıdır?

Personel koltukları; kumaş, deri, yapay deri, nubuk ve file gibi materyallerden tasarlanır. File kumaşlar, kullanıcıları terletmemesi yönünden tercih edilir. Bazı koltuk modelleri kumaş, deri, nubuk, file karışımlarından tasarım edilir. File kumaşlı çalışan çalışma koltuklarının dar, geniş, boyun desteklenmiş, değiştirilebilir gibi türleri yer alır. Birçok renge sahip file koltukların bazıları çift renkli, ayakları şayet çoğunlukla 360 derece döner tekerleklidir. Az sayıda dahi olsa durağan ayakları olan koltukların ayak gereçleri plastik yahut metalden meydana gelir. Koltukların dizaynlarında dahi epey değişik modeller göze çarpar.

Personel Çalışma Koltukları Fiyatları Nedir?

Personel çalışma koltuklarının bedel aralıkları değişkendir. Koltukların ebatları, kumaşları, detayları, tasarımları, markaları fiyatlar üstünde tesir gösterir. Sekreter koltukları, bekleme koltukları, çocuk ders çalışma koltukları gibi kıyaslayarak daha düşük ayrıntıya sahip modellerin bedel aralıkları daha ulaşılabilir düzeyde seyreder. Geniş, deri ve nubuk koltuklar ve aşırı tasarımlara sahip türler daha yüksel ölçekli fiyatlara sahiptir. Koltukların sezon fiyatları, iskonto zamanları, kampanyalar gibi avantajlı dönemler dahi fiyatlara tesir eder. İş yerinizde yahut evinizdeki çalışma odalarında çalışan çalışma koltuklarına gereksiniminiz varsa profficesatis.com üzerinden ürünlere göz atabilirsiniz.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürünler İçinden Ara

Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ofis Mobilyaları